USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Borsa Haberleri

01 Nisan 2024 13:04

IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin halka arz sonuçları açıklandı

Dünyanın enerjisine yatırım yapan IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin 27-29 Mart tarihleri arasında gerçekleşen halka arzına 4.11 kat talep geldi. 3.7 milyon yatırımcı kârlı ve sürdürülebilir bir büyümeye ortak olmak için talepte bulundu.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin halka arz sonuçları açıklandı

IC Holding'in enerji sektöründeki 25 yıllık uzmanlığı ile faaliyet gösteren IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin halka arzı yatırımcıdan büyük ilgi gördü. 27-29 Mart tarihleri arasında Ak Yatırım, İş Yatırım ve Ziraat Yatırım liderliğinde gerçekleşen halka arza, bireysel ve kurumsal yatırımcılardan 4,11 kat talep geldi. Toplam 369 milyon 565 bin 717 adet payın 10,00 TL'den satışa sunulduğu halka arzda, IC Enterra Yenilenebilir Enerji 3.71 milyon başvuru ve dağıtım yapılan 3.59 milyon yatırımcı sayısı ile dikkat çekti.

15.2 MİLYAR TL TALEP GELDİ

Yaklaşık 3.7 milyar TL halka arz büyüklüğüne karşılık, 15.2 milyar TL tutarında talebin geldiği IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin halka arzında, belirlenen tahsisat doğrultusunda, payların yüzde 75'i yurtiçi bireysel, yüzde 25'i ise yurtiçi kurumsal yatırımcılara satıldı. Halka arz ile IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin halka açıklık oranı yüzde 20,03 olarak gerçekleşirken, paylar Borsa İstanbul'da, Yıldız Pazar'da 'ENTRA' kodu ile işlem görecek.

"ŞİRKETİMİZİN GELİRLERİNİ ARTIRACAK PROJELERİ SEKTÖRE KAZANDIRACAĞIZ"

IC Enterra Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Taşkın Kızılok, halka arz ile ilgili yapılan toplantıda gelecek vizyonlarını ve hedeflerini dile getirdi.

Taşkın Kızılok, "Hedefimiz yenilenebilir enerji projelerimizle ülkemizin enerji talebine yanıt üretirken, yeni istihdam yaratmak ve yerel ekonomiye destek olmak. Halka arzdan elde ettiğimiz gelirin büyük bölümünü yeni yatırımlarda kullanarak, bir yandan şirketimizin gelirlerini artıracak projeleri sektörümüze kazandırmak, diğer yandan ülkemizin enerji bağımsızlığına katkı sunmak istiyoruz. Gerçekleştireceğimiz halka arz ile yatırımcılarımızı sürdürülebilir bir büyümeye ve sürdürülebilir bir geleceğe ortak olmaya davet ediyoruz" dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR