TEKNOLOJİ
22 Mayıs 2021 13:54
Umut Çelik

Securitas Avrupa Elektronik Güvenlik Başkanı İsmail Uzelli oldu

Sensormatic CEO'su İsmail Uzelli, Securitas Avrupa Elektronik Güvenlik Başkanlığı görevine atandı. Uzelli, eş zamanlı Sensormatic CEO'su olarak görevini sürdürecek.

Securitas Avrupa Elektronik Güvenlik Başkanı İsmail Uzelli oldu

Sensormatic'in CEO'su İsmail Uzelli, dünya güvenlik endüstrisinin lider şirketi Securitas'ın Avrupa Elektronik Güvenlik Başkanı olarak atandı.

Uzelli, elektronik güvenlik işini büyütmeyi hedefleyen Securitas'ın, Avrupa bölgesinde organik ve inorganik büyüme ile yapılanma stratejilerinin şekillenmesinden sorumlu olacak. Aynı zamanda Sensormatic CEO'su olarak da görevini sürdürecek. Securitas Avrupa Başkanı Peter Karlströmer'e bağlı çalışacak Uzelli'nin sorumluluk alanı, 24 ülkenin yer aldığı yaklaşık 500 milyon Euro'luk bir pazarı kapsıyor.

1934 yılında İsveç'te kurulan Securitas, bugün 48 ülkede 355.000 çalışanıyla teknolojiyi, insanı ve bilgiyi başarıyla harmanlayan bir yaklaşımla hizmet veriyor. Şirket, dünya çapında 150.000'den fazla müşterisine hem güvenlik teknolojileri hem de güvenlik hizmetleri ile 360 derece güvenlik çözümleri sunuyor. Elektronik güvenlik alanındaki işini iki kat büyütmek amacıyla büyüme adımları atan Securitas, son olarak geçtiğimiz Ekim ayında Stanley Security'nin Almanya, Portekiz, İsviçre, Singapur ve Hindistan'daki elektronik güvenlik şirketlerini satın almıştı.

İsmail Uzelli, dünya devi bir şirkette son derece prestijli bir göreve seçilmesinden gurur duyduğunu söylerken, "Securitas'ın başarısının sırrı, logosundaki üç kırmızı noktanın da ifade ettiği sağlam değerleri ve bunun üzerine inşa edilmiş hizmet odaklı anlayışı. Ben de Securitas Avrupa Elektronik Güvenlik Başkanı olarak görev yapacağım önümüzdeki dönemde bu başarıyı daha ileriye taşımak için çalışacağım" dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR