SPOR
18 Mayıs 2021 17:51
Umut Çelik

adidas plastik atığa dur demek için koşmaya çağırıyor

adidas, Parley ile birlikte denizlerdeki plastik kirliliğine dikkat çekerek farkındalık yaratmak için oluşturduğu Run For The Oceans'ın dördüncü yılında yine sporun gücünden yararlanıyor. Marka, sporu değişim için bir güç olarak kullanıyor, dünyayı birleşmeye ve okyanuslar için koşmaya davet ediyor.

adidas plastik atığa dur demek için koşmaya çağırıyor

Run For The Oceans kapsamında 28 Mayıs-8 Haziran tarihleri arasında dünya çapında koşucular fark yaratmaları için teşvik ediliyor. adidas ve Parley, adidas Running uygulaması (Strava / Joyrun) aracılığıyla koşulan her kilometrede 10 plastik şişe atığını toplayacak. Kampanyanın sonuna kadar tam 227 ton plastiğin plajlardan, adalardan ve kıyı şeritlerinden temizlenmesi hedefleniyor.

Kıyılardaki plastik 30 milyon ayakkabıya dönüştü

adidas 2015 yılından bu yana, Parley Ocean Plastic ile 30 milyondan fazla çift ayakkabı üretti. Böylece sahil ve kıyı bölgelerinden toplanıp geri dönüştürülen bu plastik atıkların okyanusları kirletmesi engellenmiş oldu. adidas, daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerleme kaydetmiş olsa da denizlerdeki plastik kirliliğinin azaltılması için hala atılması gereken çok fazla adım olduğuna inanıyor.

Bunu sadece bir başlangıç olarak gören adidas, Mart 2021'de "Own The Game"stratejisinin bir parçası olarak duyurduğu üzere, Run For The Oceans'ı daha kapsayıcı bir dijital ve fiziksel topluluk alanı oluşturmak için genişletmeyi planlıyor. 2025 yılına kadar adidas, 40 milyon kişinin kümülatif katılımına ulaşmayı hedefliyor.

EN ÇOK OKUNANLAR