ŞİRKETLER
25 Kasım 2021 11:22
Umut Çelik

Cargill Türkiye'de kadın yönetici oranı yüzde 50'ye çıktı

Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye ve Kuzey Afrika (METNA) Biyoendüstriyel Ürünler Bölge Direktörlüğü görevine Ece Döker getirildi.

Cargill Türkiye'de kadın yönetici oranı yüzde 50'ye çıktı

Ece Döker, aynı zamanda Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Bu gelişmeyle birlikte yönetim kurulundaki kadın yönetici oranı yüzde 50'ye çıktı. 2030 yılına kadar lider pozisyonlarında cinsiyet eşitliği sağlamayı hedefleyen Cargill, globalde kadın yönetici oranını yüzde 50'ye çıkarma taahhüdünü Türkiye'de gerçekleştirmiş oldu.

2016 yılından bu yana Cargill Türkiye'nin biyoendüstriyel iş kolunda görev alan Ece Döker, sırasıyla METNA Endüstriyel Yağlar Ticari Müdürlüğü ve halen sürdürmekte olduğu CBI Global Zirai, Gıda ve Yem Ürün Müdürlüğü görevlerine ek olarak, METNA Endüstriyel Ürünler Bölge Direktörlüğü görevini yürütecek. Döker, Cargill'in yenilenebilir kaynaklarla elde edilen, sürdürülebilir, düşük karbonlu ve bitkisel bazlı biyoendüstriyel ürünler geliştiren iş biriminin, METNA bölgesindeki büyüme hedeflerinin gerçekleştirilmesine liderlik edecek.

1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Ece Döker, kariyerine Betek Boya ve Kimya Sanayi'de AR-GE Mühendisi olarak başladı. 1999-2002 yılları arasında Organik Kimya'da Teknik Satış Mühendisi olarak çalışan Döker, 2002-2007 yılları arasında Clariant'ta Satış Müdürü olarak görev yaptı. Döker, Cargill'e katılmadan önce 2007-2015 yılları arasında Wacker Chemie AG'de Bölge Satış Müdürü olarak görevini sürdürmekteydi. Ece Döker evli ve bir kız çocuk annesidir.

EN ÇOK OKUNANLAR