BANKACILIK
24 Mart 2021 13:25
AA

Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam oldu

Türkiye Finans Katılım Bankası'nın 2020 yılı Şubat ayından itibaren Genel Müdür Vekilliği görevini yürüten Murat Akşam, 24 Mart 2021 tarihi itibarıyla Genel Müdürlük görevine asaleten atandı.

Türkiye Finans Genel Müdürü Murat Akşam oldu

Yaklaşık 25 yıllık bankacılık sektörü deneyimi olan ve Mayıs 2017'de Türkiye Finans Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Akşam, 21 Şubat 2020'den bu yana mevcut görevine ek olarak, bankanın Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Genel Müdür Vekilliğini de yürütüyordu. Türkiye Finans'ın yeni Genel Müdürü olan Murat Akşam, bankanın Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görevine devam ediyor.

Murat Akşam'ın 2017 yılında Türkiye Finans ailesine katılmasının ardından, kurumun ticari bankacılık süreçleri yenilikçi ve müşteri odaklı bir yaklaşımla dönüşüme uğramıştı. Genel Müdür Vekilliği döneminde ise devreye aldığı insan odaklı dijital bankacılık stratejisi ve ülkemizde üretimin ve ticaretin devamlılığını sağlayan ekonomiye destek adımları, bankanın 2020 yılında yüzde 55 büyümesinde büyük rol oynadı.

EN ÇOK OKUNANLAR